1. Anasayfa
  2. Polonya Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Polonya Dil Okulları ve Fiyatları 2023

Polonya, İngilizcesi iyi olmayanlar için genel konuşma ve İngilizce anlama eğitimlerini kapsayan programlar sunmaktadır.

Polonya Dil Okulları ve Fiyatları 2023
Polonya Dil Okulları ve Fiyatları 2023
0

Polonya dil okulları, Polonya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin dil yeterliliğini tamamlayamaması halinde eğitim aldıkları bir okuldur. Polonya, Avrupa ülkeleri içerisinde en yükseköğrenim noktasında en fazla yabancı öğrenciye eğitim sağlayan ülkeler arasında bulunuyor. Polonya’da İngilizce dil eğitimi almak için başvuracağınız farklı programlar var. Bu kapsamda aşağıdaki programlardan herhangi birine başvurabilirsiniz.

Polonya Dil Okulu Genel İngilizce Programı

İngilizcesi iyi olmayan adaylar için genel konuşma ve İngilizce anlama eğitimlerini kapsayan bir programdır. Eğer sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorsanız bu programları tercih edebilirsiniz.

Polonya Dil Okulu Özel Amaçlı İngilizce Programı

Polonya’da dil okuluna gitmek için amacınız özelse bu durumda özel amaçlı olan dil programlarına katılabilirsiniz. Bu programlar özellikle iş alanında kendisini geliştirmek isteyenler için faydalı olacaktır. Hali hazırdaki mesleğiyle ilgili kendisini geliştirmek isteyenler bu programlara başvurabilirler.

Polonya Dil Okulu Özel Amaçlı İngilizce Programları
Polonya Dil Okulu Özel Amaçlı İngilizce Programları

Polonya Dil Okulu Dil Yeterlilik Sınavlarına Hazırlık Programı

İngilizce dil yeterlilik sınavlarına hazırlanmak isteyenlerin katıldığı bir programdır. Okuma, yazma ve dinleme gibi bölümleri kapsayan bu program sayesinde dil yeterliliğine hazırlanılabilir.

Polonya Dil Okulu Akademik İngilizce Programı

Akademik İngilizce programları en az lisans düzeyinde eğitim görmek isteyenleri ilgilendiren programlardır. Akademik İngilizce programı lisans ve yüksek lisans eğitimi açısından faydalıdır.

Polonya Dil Okulu Akademik İngilizce Programları
Polonya Dil Okulu Akademik İngilizce Programları

Polonya Dil Okulu Eğitim Turlarına Yönelik İngilizce Programı

Polonya dil okulları eğitim turlarına yönelik İngilizce programları da düzenliyor. Bu programlar yaz tatillerinde gerçekleştirilmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla daha ekonomik olmasından dolayı özellikle Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Polonya vizesi nasıl alınır? Başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Polonya Dil Okulları

Polonya dil okullarına gidebilmek için herhangi bir dil yeterliliğinizin olması gerekmiyor. Eğer yurt dışında eğitim almak istiyor fakat İngilizce dil yeterliliğinizi karşılayamıyorsanız o zaman Polonya dil okulları tercih edilebilmektedir.

Aşağıda Polonya dil okullarına giderek eğitim alabilirsiniz:

Polonya’daki Dil Okullarının İsimleri
Glosso School of Polish
Prolog School of Polish
Polish Language School
Home Language International
Ara Language School
Vistula University
Varia – Center of Polish Language
Szkoła Językowa Horyzont Education
Warsaw School of Languages – Szkoła Językowa WSL
El Puerto – Szkoła Języka Hiszpańskiego
Szkoła Językowa Academy of Language
Lingua Polonica
Language for Business
Just Time – School of Foreign Languages
Językodajnia | Eat. Speak. Learn
IKO – The Institute of Polish for Foreigners
Cityschool Szkoła Języków Obcych
Edu & More
E-Polyglots
Lingua Pro
Perfekt Language School

Polonya Dil Okulu Fiyatları

Polonya dil okulları fiyatları, dil eğitiminin nereden alındığına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak baktığımızda ise dil eğitimi almak için 1,800 EURO’dan başlayan fiyatlar söz konusudur. Özel dil okullarının fiyatları, devlet üniversitelerinde alınacak eğitime göre daha uygun fiyatlıdır. Polonya İngilizce hazırlık kursu fiyatları ise dil okuluna göre değişmekle birlikte 4.000 EURO’ya kadar çıkabilmektedir.

Polonya İngilizce Yaz Kursu Fiyatları
Polonya İngilizce Yaz Kursu Fiyatları

Polonya İngilizce Yaz Kursu Fiyatları

Orta düzeyde İngilizce bilen öğrenciler yazı daha doğru değerlendirmek için Polonya İngilizce yaz okullarını tercih edebilirler. Bu okullar 2 aylık bir süreci kapsar. Temmuz’da başlayarak Ağustos’un sonuna kadar devam eder. Kayıt yaptırmak için Mayıs ve Haziran ayları uygun olan zamanlardır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir