1. Anasayfa
  2. Yurtdışında Eğitim
Trendlerdeki Yazı

İngilizceyi En Hızlı Hangi Ülkede Öğrenebilirim?

İngilizceyi en hızlı şekilde öğrenebileceğiniz ülke tabi ki Türkiye değil. Bizde bu yazımızda İngilizceyi en hızlı hangi ülkede öğrenebilirim? Sorusuna yanıt bulalım istedik.

1

İngilizceyi en hızlı şekilde öğrenebileceğiniz ülke tabi ki Türkiye değil. Bizde bu yazımızda İngilizceyi en hızlı hangi ülkede öğrenebilirim? Sorusuna yanıt bulalım istedik.

Bilindiği üzere İngilizceyi öğrenme denildiğinde akla İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Malta ve Avustralya geliyor. Peki, bu ülkeler arasından en hızlı hangisinde öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bu ülkeleri kısaca değerlendirirken sizin de fikir edinmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

İngiltere’de Dil Öğrenmek

İngilizce denildiğinde elbette ana vatanı İngiltere akla geliyor. İngiltere, saygının ve kuralların en çok dikkate alındığı ülkeler arasında bulunuyor. Türkiye’den havayoluyla 4 saatte ulaşabileceğiniz İngiltere’de dil eğitimi alırken aynı zamanda müze ve tiyatro gibi sanatsal etkinliklere de katılabilirsiniz.

İngiltere’ye eğitim için gidenlere baktığımızda hukuk, sanat, finans, mühendislik, mimarlık ve psikoloji gibi bölümlerde okuyan öğrencileri görebiliyoruz.  Öğrenciler hem dil eğitimlerini tamamlıyor hem de bu ülkedeki farklı sertifika programlarına katılma imkanı yakalıyor. Lisans ve yüksek lisans programlarına baktığımızda İngiltere en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunuyor.

İngiltere’de Dil Öğrenmek
İngiltere’de Dil Öğrenmek

İngiltere’de Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir miyim?

İngiltere’de dil eğitimi alan bir öğrencinin çalışması mümkün değildir.

İngiltere’de Öğrenci Ayda Ne Kadar Harcar?

İngiltere dil okullarına kayıt yaptıran bir öğrenci dil okuluna verdiği paranın dışında aylık olarak 400 ile 600 Euro arasında harcama yapmaktadır.

İngiltere Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’de eğitim vizesi dil okulunun süresine göre farklılık gösterir. Eğer bir öğrenci 6 aydan daha kısa süre kalacaksa turistik vize yeterli olurken daha uzun sürede ise öğrenci vizesi alınabilir.

Amerika’da Dil Öğrenmek

İngiltere’den sonra Amerika’da en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Çok iyi bir eğitim sistemine sahip olan Amerika’da okulların tamamı kaliteli diyebiliriz. Çok fazla dil okulunun olduğu Amerika’da her bütçe için uygun okulu bulmak mümkün.  Amerika’da dil okuluna gitmek isteyen birisinin asıl nedeni TOEFL sınavıdır. Çünkü bu sınav aynı zamanda Amerika’nın sınav sistemidir.

Amerika’da dil eğitimi almak İngiltere’ye göre daha ucuzdur. Nedeni ise para biriminin daha düşük olmasından kaynaklanıyor.

vizelazim.com 6

Amerika’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir miyim?

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Yurtdışında Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Amerika’da dil eğitimi alan bir öğrencinin çalışması mümkün değildir.

Amerika Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika’da dil okuluna gitmek isteyenler F1 tipi öğrenci vizesi alması gerekir.

Amerika’da Öğrenci Ayda Ne Kadar Harcar?

Amerika’da ayda ne kadar para harcanacağı öğrencinin kendi tercihine bağlı olarak değişir. Eğer ki normal standartlarda bir yaşam sürerim diyorsanız yaklaşık olarak 1000 dolar harcamanız gerekir.

Kanada’da Dil Öğrenmek

Kanada dil öğrenmek isteyenlerin en fazla tercih ettiği ülkeler arasında bulunuyor. Farklı ülkelerden Kanada’ya gelenlerin sayısının fazla olması ülkedeki dil çeşitliliğini ortaya çıkardığı gibi aynı zamanda öğrencilerin farklı ülkelerden de insanlarla tanışmasına ortam sağlar. Kanada özellikle İngilizce ve Fransızca dillerinin yoğun olarak konuşulduğu bir ülkedir. Kanada diğer ülkelere göre daha ucuz olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ancak yukarıdaki okullar mı tercih edilmeli bu ülkemi derseniz tabi ki İngiltere ve Amerika dil okullarını önerebiliriz.

Kanada’da Dil Öğrenmek
Kanada’da Dil Öğrenmek

Kanada Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Eğer Kanada’da dil eğitiminiz 6 aydan kısa sürecekse bu durumda geçici oturum vizesi alabilirsiniz. 6 aydan daha uzun süre için eğitim vizesi almanız gerekiyor.

Kanada’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir miyim?

Kanada’da öğrencinin aylık ortalama harcayacağı miktar 600-800CA$ arasında değişiklik gösterir.

Malta’da Dil Öğrenmek

Malta öğrencilere farklı eğitim imkânları sağlayan ülkeler arasında bulunuyor. Öğrenciler bu ülkede dil eğitimi alırken aynı zamanda tatil imkânı da yakalamış oluyor. İtalya’nın güneyinde bulunan MALTA küçük ve şirin bir ada. Turizm yönü çok parlak olan bu ülkenin ikinci ana dili İngilizce bu nedenle dil eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Malta’daki dil okullarına baktığımızda Amerika ve İngiltere dil okullarıyla bağlantılıdır. Bu da eğitim kalitesinin yüksek olduğunu gösterir.

Malta'da Dil Öğrenmek
Malta’da Dil Öğrenmek

Malta’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir miyim?

Malta’da 90 gün üzerinde dil eğitimi alan kişiler için çalışma izni verilmektedir. Çalışma izninin süresi ise 90 gün sonrasında başlar.

Malta Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Malta’da dil eğitimi almak istiyor ve süreyi 3 aydan kısa tutuyorsanız Schengen vizesi almanız yeterli olacaktır. Uzun süre kalmanız gerekiyorsa eğitim vizesi alabilirsiniz.

Malta’da Öğrenci Ayda Ne Kadar Harcar?

Malta dil okullarına giden bir öğrenci aylık 2 bin Euro ile rahat bir yaşam sürebilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. çok güzel bir yazı olmuş birçok bilgi var içinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir