1. Anasayfa
  2. Malta Rehberi

Malta Eğitim Rehberi – Malta’da Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler

Malta Eğitim Rehberi – Malta’da Okumak İçin Bilmeniz Gerekenler
0

Malta eğitim rehberi eğitimine kendine ait uzun bir geçmişe sahip olan Malta’da devam etmek isteyen pek çok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. Köklü tarihi, eşsiz doğası ve muhteşem deniz manzarası ile görenleri adeta büyüleyen Malta, ana dili İngilizce olması ve ikliminin güzelliği sebebiyle eğitim amacıyla yaygın olarak tercih edilen bir ülkedir. Avrupa ülkelerinin pek çoğuna kıyasla günlük yaşam harcamalarının daha az olması bu ülkenin eğitim amacıyla daha yaygın olarak tercih edilmesini sağlamaktadır.

Orta Akdeniz’de yer alan ve 3 büyük 2 küçük adadan oluşan Malta, öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ülke içerisinde yer alan öğrenci sayısının oldukça fazla olması pek çok farklı bölgede çeşitli günlerde etkinlikler yapılmasını sağlamakta bu durum öğrencilik hayatınızın çok daha keyifli bir hal almasını mümkün hale getirmektedir.

Malta’da Dil Okuluna Gitme

Her yere yürüme mesafesinde olan ve sahil manzaraları ile adeta kendinizi tatilde hissedebileceğiniz bir eğitim almak istiyorsanız Malta eşsiz bir seçenek olacaktır. Bunun yanı sıra Amerika ve diğer Avrupa ülkelerine kıyasla dil eğitiminin daha uygun olması Malta’da yer alan dil okullarını tercih etmeyi daha mantıklı hale getirmektedir. Dünyanın birçok farklı yerinden gelen öğrenci ile keyifli eğitim alabileceğiniz dil okulları sayesinde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. TOEFL, IELTS, Cambridge gibi sınavların hazırlıkları için tercih edilen bu dil okulları genel İngilizce ve iş İngilizcesi gibi eğitimler de vermektedir.

Malta’da Lise Okumak

Malta eğitim rehberi ile Malta’da lise okumak mümkündür. İki sınıf aşamasında gerçekleşen lise eğitimi 16 ve 18 yaş arası öğrenciler için uygundur. Başlangıç aşaması olarak bilinen lisenin ilk aşaması öğrencilerin gelecekteki çalışmaları için iyi bir temel oturtmak amacıyla biyoloji, fizik, kimya, matematik ve dil eğitimi gibi konularda ders almalarını sağlamaktadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Malta Vizesi Nasıl Alınır?
Malta Egitim Rehberi2

18 yaşında başlayan lisenin ikinci süreci ise nihai olgunluk sınavları ile gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra Malta’da lise eğitiminin 2 farklı şekilde sürdürüldüğü bilinmektedir. Bazı liselerde eğitim yarım günlük olurken diğer liselerde öğle arasını da içeren tam günlük eğitim verilmektedir.

Malta’da Nasıl Üniversite Okunur?

Malta eğitim rehberi sayesinde Malta’da Üniversite okumak oldukça keyifli bir seçenek olmaktadır. Özel okullarda sürdürülen özel yükseköğrenim ve devlet okullarında sürdürülen devlet tabanlı yüksek öğrenim olarak ikiye ayrılmakta olan üniversite eğitim sistemi, öğrencilerin dil yeterliliğine ve aldığı müfredatın yoğunluğuna göre değişen sürelerde gerçekleşmektedir. Müfredat yoğunluğuna göre ortalama olarak 4 yıl süren üniversite eğitimi bazı durumlarda 6 yıla kadar uzayabilir.

Malta’da Yüksek Lisans Yapmak

Malta eğitim rehberi tarafından en sık cevaplanan soruların arasında bu ülkede yüksek lisans yapmanın mantıklı olup olmadığı bulunmaktadır. Yüksek lisans için yaygın olarak tercih edilen bir ülke olarak bilinen Malta’da yüksek lisans eğitimi tercih ettiğiniz kuruma göre farklılık göstermektedir. Kış döneminde ders alabileceğiniz gibi yaz okulunda da eğitimler almak mümkündür.

Bunun yanı sıra yüksek lisans yapan öğrencilerin istihdam sağlayabilmeleri için turizm, hizmet ve üretim gibi sektörlerde çalışmalarını mümkün hale getiren Malta, 90 günden fazla eğitim alacak öğrencilere çalışma hakkı tanımaktadır. Bu gibi özellikler sebebiyle Malta eğitim rehberi  sıklıkla araştırılan bir konu haline gelmiştir. Hemen her alan ve bölümde yüksek lisans yapmanın mümkün olduğu ve eğitimin oldukça kaliteli bir şekilde gerçekleştiği Malta, eğitiminizin yanı sıra keyifli anılar biriktirir bileceğiniz bir ülke olması sebebiyle de yaygın olarak tercih edilmektedir. Haftalık 20 saatlik çalışma hakkınız ile birlikte hem yüksek lisans yapabilir hem de çalışarak para kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir