1. Anasayfa
  2. Japonya Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Tokyo'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden olan Tokyo, kültürel zenginliği, insanları, tapınakları ve farklı damak tatlarıyla ilginç bir şehir.

Tokyo Seyahat Rehberi- Tokyo Gezi Rehberi
Tokyo Seyahat Rehberi- Tokyo Gezi Rehberi
0

Tokyo, Japonya’nın başkenti ve tokyo’ ya geldiğinizde gezebileceğiniz çok fazla yer var. Kültürü, insanı, lezzetiyle dünyanın en farklı şehirlerinden olan Tokyo aynı zamanda 35 milyon insanında yaşadığı bir yerdir. Tokyo için söylenebilecek çok fazla yer olsa da burası aynı zamanda yaşamak için dünyanın en pahalı şehirlerinden bir tanesidir.

Bir dönem küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinen Tokyo, günümüzde doğunun da başkenti konumuna gelmeyi başarmıştır. Eğer bu şehre ilk kez gidecekseniz ya da bulunuyorsanız o zaman gezip görmeniz gereken yerler olduğunu da söyleyelim. Tapınaklar, Pazar yerleri, sergiler ve müzeler derken sayısız mekan ve güzellikler sizi bekliyor olacak.

İsterseniz sözü uzatmadan Tokyo seyahat rehberi bilgilerine geçelim.

Tokyo’da Görülmesi Gereken Tapınaklar

Japonya denildiğinde ilk akla gelenlerin başında tapınaklar geliyor. İlginç mimarisinin yanı sıra ilginç ibadetleriyle dikkatleri çeken bu tapınaklar ülke için çok önemli. Birazdan bahsedeceğimiz Meiji tapınağı ise en ünlüler arasında bulunuyor.

Meiji Tapınağı

Meiji Tapınağı
Meiji Tapınağı

Burası yılın ilk duasının edildiği ve yaklaşık olarak 3 milyondan fazla insanın bir araya geldiği yerdir. Adı İmparator Meiji’den gelen bu tapınak İmparatorun ölümünden 8 yıl sonra 1920 yılında inşa edilmiştir. İmparatorun tanrılaştırılması ve ruhunun kutsanması için yapılmış bir yerdir. Bilmeyenler için hemen hatırlatalım Meiji modern Japonya’nın ilk imparatorudur.

Senso-ji Tapınağı

vizelazim.com 30
Koishikawa Korakuen Bahçesi

Bir diğer tapınak ise Senso-ji Tapınağıdır. Burası da yine Japonya’nın en popüler olan tapınaklarından bir tanesidir. Tapınak 645 yılında kurulmuştur. Tokyo’nun en eski tapınağı konumunda olan bu tapınak Merhamet Tanrıçası Kannon’a adanmıştır. Şehrin sembolü olmuş bu tapınak kenarlarında eğlencelik ve hediyelik eşya satıcılarını görebilirsiniz. Hem tapınağı gezebilir hem de hediye olması açısından dönüşünüz için farklı eşyalar alabilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Köln Gezi Rehberi I Köln'de Gezilecek Yerler

Koishikawa Korakuen Bahçesi

Koishikawa Korakuen Bahçesi
Koishikawa Korakuen Bahçesi

Koishikawa Korakuen, Tokyo’nun en güzel bahçelerinden bir tanesidir. İnşası 1600-1867 yıllarında tamamlanmış olan bahçede farklı ağaçlar, göletler, akarsular ve kaya oluşumları bulunmaktadır. Tokyo için önemli bir yürüyüş alanı olan bu bahçe özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde çok fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir.  Eğer Tokyo’nun kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız burası kesinlikle mükemmel bir yerdir.

Teamlab Borderless

Teamlab Borderless
Teamlab Borderless

Teamlab Borderless, dijital bir sergi alanıdır. Yaklaşık olarak 100 bin metrekarelik dev bir alana kurulmuş olan bu sergi alanında farklı odalar bulunuyor. Tokyo’da yapabileceğiniz gezi içerisinde en güzel yer diyebiliriz. Buraya giriş ücretli ve girişteki büfeden biletinizi alabiliyorsunuz.

Momat Müzesi

Momat Müzesi
Momat Müzesi

İlginç mimarisiyle dikkatleri çeken Tokyo aynı zamanda sanata da çok büyük önem veriyor. Aşağıda bahsedeceğimiz MOMAT müzesi  farklı sanatçıların eserlerine yer veriyor.

Momat kelimesi Ulusal Modern Sanat Müzesinin kısaltılmasından geliyor. Adından da anlaşılacağı üzere burası Japon sanatçıların eserlerini sergileyeceği bir yer.  Geleneksel Japon sanatına aşina olanlar burada farklı çalışmaları görebiliyorlar.

Tokyo Skytree

Tokyo Skytree
Tokyo Skytree

Japonya’daki en yüksek televizyon yayın kulesidir. Kule Tokyo’nun tüm güzelliklerinizi seyredebileceğiniz bir yere konumlandırılmış. Seyir terası sayesinde Tokyo’nun tüm güzelliklerini ayaklarınızın altında hissediyorsunuz.

Toyosu Balık Pazarı

Toyosu Balık Pazarı
Toyosu Balık Pazarı

Tokyo için girişte güzel şirin bir balıkçı kasabası tarifini de yapmıştı. İşte buradan yola çıkarsak Toyosu balık pazarı insanların taze balıkları bulabilecekleri çok büyük bir yerdir. Dünyanın en büyük balık Pazarı olan Toyosu içinde balık restoranları da mevcuttur.

Tokyo Akvaryumları

Tokyo Akvaryumları
Tokyo Akvaryumları

Tokyo’ya gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Akvaryumlardır. Günün saatlerine ve mevsime göre değişken ses ve ışık gösterilerinin sunulduğu bu akvaryum insanın huzur aradığı bir ortamı bulmalarını sağlıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir