1. Anasayfa
  2. Avustralya Rehberi

Avustralya Eğitim Rehberi   – Avustralya’da Okumak

Avustralya Eğitim Rehberi   – Avustralya’da Okumak
0

Avustralya eğitim rehberi  lise, üniversite ya da yüksek lisans eğitimi Avustralya’da yapmak isteyen pek çok öğrenci tarafından araştırılan bir konudur. Pek çok avantaja sebebiyle çoğu öğrenci eğitimini yurt dışında tamamlamak ister. Bu noktada yurtdışında bir eğitim görmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken ilk ve en önemli etken eğitiminizi hangi ülkede göreceğiniz olmalıdır.

Yaşam standardı açısından oldukça yüksek bir ülke olan ve ekonomisinin son 20 yıldır her geçen gün gelişmekte olduğu bilinen Avustralya’da işsizlik ve suç oranlarının da oldukça düşük olduğu bilinmektedir. Bu gibi etkenler dolayısıyla dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer alan ve vatandaşlarına sunulan kaliteli yaşam şartıyla dikkat çeken Avustralya, eğitim almak için en uygun ülkelerin arasında yer alır.

Avustralya’da Dil Okuluna Gitme

Avustralya eğitim rehberi  pek çok etken dolayısıyla tercih edilmektedir. Yaşam standartlarının yüksek olması, ulaşım sisteminin gelişmiş olması ve en önemlisi eğitim sisteminin farklı kurumlar tarafından verilmesi ve böylelikle eğitim kalitesinin oldukça yüksek olması bulunmaktadır. Eğer Avustralya’da eğitim almak istiyorsanız bunun için en mantıklı yöntemlerin arasında Avustralya’da gidebileceğiniz herhangi bir dil okulu bulunmaktadır. Bu sayede kısa süre içerisinde talep ettiğiniz noktaya ulaşarak dili yurtdışında öğrenme imkanı sağlayabilir ve unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz.

Avustralya egitim rehberi2

Avustralya’da Lise Okumak

Avustralya eğitim rehberi ile bu ülkede lise okumak isteyen öğrenciler bir ya da 2 dönem süren kısa süreli programları tercih edebilir ya da tercihlerini 4 dönem boyunca devam eden bir yıllık programdan yana yapabilir. Avustralya öğrencilerine lise eğitimini hem devlet okullarında hem de özel okullarda vermektedir. Bunun yanı sıra Avustralya’da eğitim almak istiyorsanız lise eğitimi için konaklayabileceğiniz çok sayıda yurt imkanının olduğunu ancak bunu tercih etmeyenlerin Avustralya’da bir ailenin evinde de kalabileceğini dile getirmek gerekir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Avustralya’da Diş Hekimliği Okumak

Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim bütün programları başlamakta ve lise eğitimi bu ülkede tam gün olarak verilmektedir. Eğer lise eğitiminizi bir özel okulda tercih edecekseniz normal derslerin haricinde etüt dersleri ve çalışmalardan da yararlanabilirsiniz. Devlet okullarında sınıflar genellikle 20 ile 35 öğrenciden, özel okullarda ise 10 ila 25 öğrenciden oluşmaktadır.

Avustralya’da Nasıl Üniversite Okunur?

Avustralya eğitim rehberi  hakkında yapılan araştırmaların büyük bir çoğunluğu bu ülkedeki üniversite eğitimi hakkındadır. Avustralya’da yer alan üniversitelerin birçok farklı alternatife sahip olduğunu ve böylelikle pek çok farklı ülkeden yurt dışında eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden birinin Avustralya olduğunu dile getirmek mümkündür. Gıda ve ulaşım şartlarının cazip olması sebebiyle tercih edilen bu ülkede eğitim, ulaşım ve konaklama giderlerinin diğer pek çok ülkeye oranla daha uygun olduğu bilinmektedir.

Toplamda 41 farklı üniversite ile hizmet veren ve bu üniversitelerin 38 tanesinin devlet 3 tanesinin özel olarak kurulmuş ve faaliyet yürüten üniversiteler olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra üniversitelerin öğrencilerin ilgi ve kabiliyetlerine göre şekillendiğini dile getirmekte doğru olacaktır. Pek çok ülkeden farklı olarak Avustralya’da üniversite çoğu bölümde 3 yıllık bir eğitim süresine sahiptir. Avustralya’da üniversite eğitimi almak için dil yeterliliği gerekmektedir. Eğer dil yeterliliğine sahip değilseniz bir sene hazırlık eğitimine tabi tutularak ardından üniversite eğitimine başlayabilirsiniz.

Avustralya’da Yüksek Lisans Yapmak

Avustralya eğitim rehberi ile bu ülkede yüksek lisans eğitimi almak oldukça mantıklıdır. Türkiye ile benzer şartlarda sahip olan ve pek çok yüksek lisans bölümünün 2 yıllık bir eğitim süresinde tamamlandığı bilinen Avustralya bazı durumlarda eğitim süresini 3 yıla kadar uzatabilir. Avustralya’da yüksek lisans yapmak isteyenlerin de tıpkı lisans yapmak isteyenler gibi belirli bir dil seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra ülkede yer alan birçok farklı üniversite olması talep ettiğiniz herhangi bir bölüm ve alan üzerinden yüksek lisans yapabilmeniz konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir