1. Anasayfa
  2. Danimarka Rehberi

Danimarka’da Ziyaret Edilecek 10 Yer

Danimarka, ziyaretçilerine çeşitli deneyimler sunan bir ülkedir. Klasik kaleler, muhteşem adalar, renkli limanlar, katedraller, müzeler ve hayvanat bahçesi, Danimarka'da ziyaret etmeniz için sayısız seçenek var!

Danimarka’da Ziyaret Edilecek 10 Yer
Danimarka'da Ziyaret Edilecek 10 Yer
0

Danimarka, turistlerin çevrenin doğal güzelliğine dalabilecekleri büyüleyici manzaralardan oluşan küçük bir İskandinav ülkesidir. Bu ülke, yaratıcı mimarinin, nefes kesen manzaraların, eşsiz ve görkemli şatoların ve turistlerin Danimarka’ya anında aşık olmasını sağlayan ortaçağ komplekslerinin mükemmel bir karışımı ile kutsanmıştır. Mükemmel bir tatil için Danimarka’da ziyaret edilebilecek en iyi turistik yerlerin kısa bir listesi . Danimarka’yı ziyaret etmek için en iyi zaman Mayıs’tan Ağustos’a kadardır ve iklim, ılıman sıcaklıklar ve çiçek açan bir kırsal alan ile hoştur.

Danimarka, ziyaretçilerine çeşitli deneyimler sunan bir ülkedir. Klasik kaleler, muhteşem adalar, renkli limanlar, katedraller, müzeler ve hayvanat bahçesi, Danimarka’da ziyaret etmeniz için sayısız seçenek var!

1. Rabjerg Mil

Rabjerg Mile, ülke çapında en çok göç eden kum tepelerinden biridir ve kışın Danimarka’da ziyaret edilecek en iyi yerler arasındadır. Piknik için Danimarka’nın en çok tavsiye edilen turistik yerlerinden biridir. Kumul, MÖ 16. yüzyılda batı kıyısı yanında gelişmiştir. Kattegat’ın doğu-kuzeydoğusuna doğru yaklaşık on beş metre hızla uzanır. Rabjerg Mile’a ulaşmak için güvenilir ulaşım yollarından bazıları, Kandestedvej’den gelen tüm yol boyunca arabalardır. Kum tepesini bisikletle keşfetmeyi tercih ederseniz, yolculuğa Vestkystein’ın batı kıyısı rotasından başlayın. Yaya olarak seyahat etmek isteyenler gezilerine ünlü bir şapel olan Raabjerg Kirke’den başlayabilirler.

Danimarka'da Ziyaret Edilecek 10 Yer
Danimarka’da Ziyaret Edilecek 10 Yer

2. Gilleleje

Gilleleje, yerel turistler tarafından saygı duyulan önemli bir balıkçı kasabasıdır. Limanın şehrin önemli bir parçası olduğu yerde serin esintiyi deneyimleyin. Danimarka’da ne göreceğinizi merak ediyorsanız, turistler panoramik balıkçı kasabasının yanı sıra balıkçıların tüm sıraları temizlemesine tanık olabilirler. On dördüncü yüzyılda dikildi, ki bu gerçekten büyüleyici ve çekici. Şehrin ortasında ücretsiz bir yürüyüş yapmayı ve her sabah düzenlenen balık müzayedesine tanık olmayı unutmayın. Dünyaca ünlü Kierkegaard anıtını keşfetmek inanılmaz bir deneyim. Gilleleje , turistik bir gün arıyorsanız, yaz aylarında Danimarka’da ziyaret edilebilecek birçok yer arasında yer alıyor .

3. Elsinör

Danimarka’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Helsinger olarak da anılan Elsinore, Danimarka’nın doğusunda yer alan bir liman kenti ve Danimarka’nın görülmesi gereken en güzel yerlerinden biri. Tarih kokan bir şehirdir. Sonuç olarak, tarihsel olarak eğilimli olanlar ve doğu Danimarka tarihine bir göz atmayı tercih edenler için mükemmel bir yer olabilir. Kütüphanelere, sergi salonlarına ve bir tersane müzesine ev sahipliği yapmaktadır.

4. Denizcilik Müzesi

Danimarka’da gezilecek en iyi yerlerden biri olan Denizcilik Müzesi, 1915 yılında kapılarını halka açmıştır. Danimarka ticareti ve gemiciliği ile ilgili M.Ö. 15. yüzyıla ait çok sayıda koleksiyon bulunmaktadır. Bjarke Ingels Group’un (BIG) gözetiminde yepyeni bir yer. Başlangıçta ‘Ticaret ve Denizcilik Müzesi’ olarak adlandırılan yer, Danimarka’nın ünlü ilgi çekici yerleri arasındadır. Ticaret Çin ve Hindistan arasında yürütüldü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Köln Gezi Rehberi I Köln'de Gezilecek Yerler
Danimarka'da Ziyaret Edilecek 10 Yer
Danimarka’da Ziyaret Edilecek 10 Yer

5. Tivoli Bahçeleri

Tivoli Bahçeleri, Danimarka’nın Kopenhag şehrinde bulunan dünyaca ünlü bir eğlence parkı ve büyüleyici bir bahçedir. 15 Ağustos 1843’te kapılarını halka açmıştır. Şu anda dünya genelinde aktif olarak faaliyet gösteren en eski ikinci eğlence parkıdır. Park, 2017 yılında 4,6 milyondan fazla ziyaretçi ile büyük bir popülerlik kazanmıştır. Bu nokta, Avrupa kıtasının uğrak turizm noktalarından biridir. Disney Land Park ve Europa Park’ın geride kaldığı ilk sıralarda yer alıyor. Eğlence kısmı, Danimarka’nın Kopenhag şehrinde ziyaret edilecek en güzel yerlerden biridir.

6. Kopenhag’ın Küçük Deniz Kızı

Küçük Deniz Kızı, seçkin bir heykeltıraş Edvard Eriksen tarafından tasarlanan ve Danimarka’da görülecek en muhteşem şeylerden biri olan ünlü bir bronz heykeldir. Gösterişsiz heykel, Kopenhag’ın önemli bir simgesidir. Ancak heykel, zalimler tarafından vandalizm için bir mekan haline geldi. Deniz Kızı, ‘Manneken Pis’, New York’taki ‘Özgürlük Heykeli’ ve Kurtarıcı İsa Mesih gibi önemli şehirlerin bir özetidir. Bu , Danimarka’nın Kopenhag şehrinde ziyaret edilecek en iyi yerler listesine bir başka ektir .

7. Rosenborg Kalesi

Rosenborg, taç mücevherleri ve çarpıcı yüzeylerle güzelce süslenmiş dört yüz yıllık bir kaledir. Hala görkemli ihtişamını ve sadeliğini koruyor. Gerekçesiyle, çok sayıda büyülü bahçe ve güzel çiçeklerle güzelce hazırlanmış. Odalar, mimari ve sanat eserleri muhteşem ve görülmeye değer. Danimarka’da görülmesi gereken yerlerden biridir.

8. Christiansborg Sarayı

Christiansborg Sarayı, gösterişli bir mekandır ve Danimarka Parlamentosu’na ev sahipliği yapar. Bu sarayın birçok bölümü Danimarka Hükümdarı tarafından kullanılmaktadır. Saray Şapeli ve Kraliyet Ahırları ile birlikte Kraliyet Kabul Odalarından oluşur. Saray, ‘Yasama erki’, ‘Yargı erki’ ve son olarak ‘Yürütme erki’ olmak üzere ülkenin üç büyük gücü tarafından yönetilir.

9. Skagen

Danimarka’nın en kuzey ucu olan Skagen, doğal güzelliğin somut örneğidir. Kattegat ve Skagerrak sularının birleştiği yerdir. Denize açılan kum tepeleri olan Branch’e modası geçmiş bir şekilde yürüyün. 700 yıllık Skagen köyü, listenizde bulunması gereken benzersiz bir geleneksel Danimarka deneyimi olan Hygge ile de bilinir. Skagen sadece bir rahatlama ve tefekkür ortamı sunmakla kalmaz, aynı zamanda vahşi doğası da eğlenmek için çeşitli maceralı fırsatlar sunar.

10. Mols Bjerge Ulusal Parkı

Danimarka’da keşfedilmemiş bazı yerleri ziyaret etmeyi dört gözle bekliyorsanız , yapmanız gereken yer burasıdır. Danimarka, en engebeli manzaraların ülkesidir ve onları keşfetmenin Mols Bjerge Ulusal Parkı’nı ziyaret etmekten daha iyi bir yolu olabilir. Park, Djursland’ın güney kesiminde çayırlar, meralar, ormanlık alanlar ve bataklıklarla dalgalı bir şekilde yer almaktadır. Bölgenin flora ve fauna açısından ne kadar zengin olduğunu söylemeye gerek yok. Belirlenmiş milli parkta dolaşırken çeşitli vahşi yaşamla tanışın. Derin ölü buz delikleri ve çeşitli kum kertenkeleleri ile ünlüdür.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir