1. Anasayfa
  2. İskoçya Rehberi

İskoçya Eğitim Rehberi – İskoçya’da Okumak İçin Ne Yapmalı?

İskoçya Eğitim Rehberi – İskoçya’da Okumak İçin Ne Yapmalı?
0

İskoçya eğitim rehberi pek çok öğrencinin hayali olan İskoçya eğitimi için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizlere sunmaktadır. Sahip olduğu ılıman iklimi ve kozmopolit bir nüfusa ev sahipliği yapması sebebiyle dikkat çeken İskoçya, yurtdışında eğitim görmek isteyen pek çok öğrencinin tercihi olmaktadır. Yalnızca nitelikli bir eğitim almak için değil iyi vakit geçirmek ve İskoçya’nın sizlere neler sunabileceğini görmek için de eşsiz bir yol olan İskoçya eğitimi, öğrencilere hayat boyu unutamayacakları keyifli deneyimler sunmaktadır.

İskoçya’da Dil Okuluna Gitme

İskoçya uluslararası öğrencilerin kullanmaları için geliştirilmiş bir ulaşım sistemine sahiptir. Böylelikle İskoçya’da dil eğitimi alırken Avrupa’nın her yerinde kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra bugüne dek pek çok farklı egemenliği ev sahipliği yapmış ve özellikle Tayland, Hint, Vietnam ve İspanyol kültürlerini kendine dahil etmiş İskoçya’da eğitim almak istiyorsanız, dil okulu sizler için eşsiz bir seçenek olacaktır.

 İskoçya eğitim rehberi ile ülkede Yer alan dil okullarında eğitim görmek yalnızca dil konusunda kendinizi geliştirmenizi değil bunun yanı sıra kültürel olarak da pek çok farklı deneyim kazanmanızı sağlayacaktır. Belirli aralıklar ile yapılan ve dil eğitiminize bağlı olarak değişmekte olan sürelerde devam eden dil okulları, yabancı bir dil edinmeniz konusunda çok başarılı bir hizmet sunmaktadır.

Iskocya Egitim Rehberi

İskoçya’da Lise Okumak

İskoçya’da Türkiye’den ve birçok ülkeden farklı olarak lise eğitimi zorunlu eğitim için de bulunmaz. Öğrenciler lise eğitimini isteklerine bağlı olarak gerçekleştirebilir. 16 yaşını geçmiş her bireyin lise eğitimi alması mümkündür. Özellikle üniversite eğitimi almak isteyenlerin tercih ettikleri lise, öğrencilere pek çok farklı avantaj sağlamaktadır. İskoçya’da bulunan bir liseden mezun olduğunuzda İngiliz akranları ile aynı haklara sahip olursunuz. Bunun yanı sıra İskoçya’da liseden mezun olduktan sonra İngiltere’de dahil olmak üzere başka bir üniversite de eğitiminize devam edebilirsiniz. Çünkü İskoçya’da bulunan liselerden mezun olduğunuzda sizlere verilen diploma dünyanın her yerinde geçerli bir belgedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  İskoçya'da Gezilecek En İyi 10 Yer

İskoçya’da Nasıl Üniversite Okunur?

İskoçya eğitim rehberi dünyaca ünlü üniversiteleri ile dikkat çeken İskoçya’da üniversite eğitimi göreviniz konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Lise eğitimini Türkiye’de tamamlamış öğrenciler için oldukça iyi bir seçenek olan İskoçya, üniversite konusunda oldukça başarılı bir ülkedir. Ülke içerisinde yer alan 15 farklı üniversite en yüksek öğrenci memnuniyeti oranına sahip eğitim kurumları arasında gelmektedir. Bunun yanı sıra mezunlarının hem İskoçya’da hem de İngiltere’de kolaylıkla iş bulma şansı yakaladıkları bilinmektedir.

İskoçya’da üniversite eğitimi pek çok okul ve bölümde 4 yıl boyunca devam etmektedir. Eğer bölümümüzün derslerine geçmeden önce hazırlık programından yararlanmak istiyorsanız üniversitelerin kendi bünyelerinde ya da bazı özel kolejlerde alabilirsiniz. Bunun yanı sıra İskoçya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için sunulan pek çok farklı burs olanağı vardır.

Üniversite eğitimine İskoçya’da tamamlamış kişilerin ülke içerisinde 2 seneye kadar çalışma izni bulunmaktadır.

İskoçya’da Yüksek Lisans Yapmak

İskoçya eğitim rehberi ile ülke içerisinde yer alan üniversiteler de yüksek lisans yapmakta mümkündür. Lisans eğitimi Türkiye’de ya da başka bir ülkede gerçekleşmiş olsa bile, İskoçya’da yüksek lisans yapabilirsiniz. 15 farklı üniversitesi ile çeşitli bölümlerde yüksek lisans yapabilmeyi mümkün hale getiren bu ülke, yüksek lisans için akademik referans mektubu, lisans mezuniyeti, niyet mektubu ve yeterli dil puanı istemektedir. Bunun yanı sıra yüksek lisans yapmak istediğiniz bölümlere göre portfolyo da talep edilen belgelerin arasında bulunabilir.

Ülkede yüksek lisans eğitimi almak için İskoçya eğitim rehberi ile çalışmak çok daha avantajlı olacak ve sizlerden istenen belgeleri daha profesyonel şekilde hazırlayıp sunmamızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir