1. Anasayfa
  2. Belçika Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Belçika’da Görülüp Gezilmesi Gereken Yerler

Peri masalı kaleleri ve Gotik katedrallerden destansı savaş alanlarına ve rüya gibi çikolata dükkânlarına kadar, Belçika'da ziyaret edilebilecek çok yer var.

Belçika’da Görülüp Gezilmesi Gereken Yerler
Belçika’da Görülüp Gezilmesi Gereken Yerler
0

Peri masalı kaleleri ve Gotik katedrallerden destansı savaş alanlarına ve rüya gibi çikolata dükkânlarına kadar, Belçika’da ziyaret edilebilecek çok yer var.

İster inanın ister inanmayın, Belçika’da yapılacak tek şey bira içip çikolata yemekten çok daha fazlasıdır. Her yıl milyonlarca turisti çeken büyüleyici yerler ve cazibe merkezleriyle dolu olan Belçika, ulaşım bağlantıları ve büyük şehirlere yakınlığı ile rahat hafta sonu kaçamakları ve kısa geziler planlamanın kolay olduğu ülkelerin başında geliyor.

Eğer kendinizi, maceracı hissediyorsanız, Belçika’da ziyaret edilebilecek en iyi yerleri bu makalemizde okuyabilirsiniz. Aşağıda Belçika’ya gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri sizin için sıraladık.

Brüksel

vizelazim.com 1

Hareketli başkent, Belçika’da ziyaret edilecek en popüler yerlerden biri. Harika mimarisi, harika müzeleri ve lüks mağazaları ile dolu olan şehir, bir günlüğüne keşfetmek için harika bir yerdir.

Yemek yemeyi seven biriyseniz, Avrupa’nın gurme merkezlerinden biri olarak bilindiği için doğru seçimi yapmış olacaksınız. İster ana meydandaki birçok terastan birinde kahvenizi yudumlamak, ister cam çatılı Galeries St Hubert çarşısındaki zarif dükkanlarda dolaşmak veya büyüleyici Kraliyet Sarayı’nda dolaşmak isteyin, herkesin keyif alacağı bir şeyler mutlaka bulunacaktır.

Brüksel’i özel kılan, çarpıcı mimarisidir. Örneğin Grand Place, 17. yüzyıldan kalma gösterişli barok şehir evleri ve 13. yüzyıldan kalma Gotik bir belediye binası ile çevrilidir.

Bruges’de Kanallarda Tekne Gezisi

vizelazim.com 2

Brüksel’den sadece bir saat kadar uzaklıkta bulunan Bruges, ziyaretçileri orta çağlara götürür. Kapsamlı bir kanal ağı ile çevrili olan şehir, genellikle Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılır. Bu arada, çikolata tutkunları şehrin dört bir yanına dağılmış sayısız çikolata dükkanını ve Choco-Story çikolata müzesini keşfetmekten keyif alacaklar .  

Notre-Dame Katedrali’ni keşfedin

vizelazim.com 3 1

Şehrin ziyaret edilmesinin ana nedenlerinden biri, muhteşem Notre-Dame Katedrali’dir. 12. ve 13. yüzyıllarda inşa edilen UNESCO Dünya Mirası Alanı, dünyanın en güzel dini yapılarından biri olarak kabul ediliyor. Çan kulesinin 257 basamağını tırmanacak enerjiniz varsa , şehrin muhteşem panoramik manzarasına şahit olabilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Tokyo Seyahat Rehberi- Tokyo Gezi Rehberi

Savaş Müzeleri

vizelazim.com 5 1

Belçika askeri tarihle doludur. Ülke sadece Dünya Savaşları’nda değil, Napolyon Savaşları’nda da yer almıştır.

Tepenin eteğinde, Savaşın Panoraması adlı dairesel bir tablonun bulunduğu bir kubbeli yer savaşın tarihi önemini gösteriyor. Bölgede halka açık çok sayıda anıt, sit alanı ve mezarlık vardır.

Antwerp’te Elmas Alışverişi Yapın

vizelazim.com 4 1

Flanders’da bulunan Antwerp, dünyanın elmas başkentidir. Aslında, dünyadaki işlenmemiş elmasların %85’inden fazlası ve kesme elmasların %50’sinden fazlası bu şehirde işlem görmektedir. Kaliteli bir pırlantayı burada daha ucuza satın alabilirsiniz. Antwerp’in ünlü olduğu sadece elmaslar değil. Şehir, önde gelen bir moda başkenti olarak uluslararası bir üne kavuşmuştur.

Charleroi

vizelazim.com 6 1

Fotoğrafçılığı seviyorsanız, Valon eyaleti Hainaut’taki Charleroi ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Yenilenmiş eski bir Neo-Gotik Karmelit manastırının içinde yer alan Avrupa’nın en büyük Fotoğraf Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Fotoğrafçılığın yanı sıra, şehirde keşfedilmesi gereken birçok yer var. Bunlar arasında Charleroi Cam Müzesi, 17. yüzyıldan kalma Cartier Şatosu ve güzel bir şekilde yenilenmiş Saint-Christophe Kilisesidir. Charleroi belediye binası, özellikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 70 metre yüksekliğindeki çan kulesi nedeniyle görülmeye değerdir.

Aqualibi Su Parkı

vizelazim.com 7 1

Aksiyon dolu park, sıcak yaz aylarında tüm aile ile birlikte serinlemek için mükemmel bir yerdir. Her yaştan çocuğu eğlendirmek için çok sayıda ilgi çekici yer vardır.

Gent’teki Gotik kiliseler

vizelazim.com 8 1

Gent, çok sayıda kafe, restoran ve genel olarak havalı bir atmosfere sahip rahat bir üniversite şehridir. Ama onu gerçekten özel kılan, muhteşem mimari tarihidir.

Şehrin arka planında 13. yüzyıldan kalma Gotik kiliseler, 17. yüzyıldan kalma kanal kenarındaki evler vardır. Gent, yürüyerek veya tekneyle keşfetmek için harika bir şehirdir . Nehirler ve kanallar üzerinde çeşitli turlar mevcuttur.

Masal Şatoları

vizelazim.com 9

Masalları severek büyüdüyseniz, Namur’u ziyaret etmek kesinlikle bir zorunluluktur. Belçika’nın Fransızca konuşulan Wallonia bölgesinde yer alan şehir, halka açık çok sayıda tuhaf kaleye sahiptir.  

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir