1. Anasayfa
  2. Belçika Rehberi

Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?

Belçika Türk vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasında bulunduğu için ülkeye giriş amacınız ne olursa olsun mutlaka vize almanız gerekli.

Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?
Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?
0

Kiliseleri, katedralleri, şehirleri ve manzarasıyla dünyanın en güzel şehirlerine ev sahipliği yapan Belçika, ülkemizden turist amaçlı en çok ziyaret edilen ülkeler arasında bulunuyor. Belçika Türk vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasında bulunduğu için ülkeye giriş amacınız ne olursa olsun mutlaka vize almanız gerekli.  Belçika vize başvurusunu kendiniz yapabildiğiniz gibi danışmanlık firmalarından destek alarak da yapabilirsiniz.

Belçika vizenizi alırken aynı zamanda kendinize bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Çünkü gezeceğiniz yeri bilmeden gitmek çok mantıklı olmayacaktır. Önceden yapacağınız planlama ve tur programı sayesinde zamanınızı dolu dolu yaşayabilirsiniz.

Bizde bu makalemizde Belçika vizesi alarak ülkeye gidecek olanlar için rehber niteliğinde bir yazı hazırlayalım istedik. Vizenizi aldıktan sonra bahsettiğimiz bu şehirleri tek tek gezebilirsiniz.

Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?
Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?

Oostende

Belçika denildiğinde ilk akla gelenlerden olan Oostende, keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir sahil beldesi. Geniş ve kumlu plajıjnda denize girmek ve güneşin tadını çıkarmak için mükemmel bir ortam sizi bekliyor olacak. Eğer yüzmeyi sevenlerdenseniz buraya uğramadan dönmemelisiniz.

Namur

Namur, stratejik konumu olan bir şehir. Burası bir dönemler Avrupa’nın en güçlü kalelerinden birisine ev sahipliği yapıyordu.  Şu anda burası şehrin en turistik yeri diyebiliriz. Her yıl onbinlerce turist burayı ziyarete geliyor.  Eski, nostaljik ancak keyifle gezebileceğiniz bir yer.

Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?
Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?

Mons

Mons, kökleri 14. YY’a kadar uzanmış olan bir yer. Modern ile tarihi yapıların birleştirilmesiyle oluşturulmuş olan bu şehirde Ortaçağ mimarisini yakından görebiliyorsunuz. Burada gezerken tarihten izlere şahit olacaksınız.

Mechelen

Mechelen, bir dönemler Hollanda’nın başkenti olmuştu. Bugün ise o prestijli güzelliğini halen koruyabilen şehirler arasında bulunuyor. İçerisinden kanalların geçtiği bu şehirde iç içe geçmiş olan fantastik eski kiliseler ve yapılar adeta görsel şölen sunacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

Brüksel

Belçika denildiğinde ilk akla gelen şehirlerin başında Brüksel geliyor. Ülkenin başkenti olan Brüksel, Paris ve Amsterdam’la kıyaslanabilecek güzelliğe sahiptir. Türk mahallelerinin çok olduğu şehri görmeden Belçika’ya gittim dememeniz gerekir.

Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?
Belçika Vizesi Alarak Nereleri Gezebilirsiniz?

Nivelle

Nivelle, sıradışı görüntüsüyle dudaklarınızı uçuklatacak güzelliğe sahiptir. Burası ikinci dünya savaşında bombalandıktan sonra yeniden inşa edilmiştir. Şehrin etrafına dağılmış büyüleyici güzelliklerin olduğunu söyleyebiliriz.

Tournai

Muhteşem bir şehir olan Tournai, Belçika’nın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Şehirde katedrallerin sayısı çok fazla ve bunlar şehrin heybetini artırıyor.

Kortrijk

Şehir Romalılar tarafından kurulmuştur. İkinci dünya savaşı esnasında ağır bombalanmış olmasına karşın eski binalar ve anıtlar halen ayakta. Bir zamanlar bu şehir keten endüstrisinde önemli bir rol oynuyordu.

Charleroi

Charcleroi, şehri hakkında aslında söylenen farklı görüşler var. Bir kısım bu şehirde geçirilecek zamanın boşa olduğunu düşünürken bir kısım ise bu şehir hakkında çok güzel sözler söylüyor. Bize kalırsa bu şehirde yine gezilmesi gereken yerler arasında diyebiliriz. Şehrin en güzel özelliği ise pitoresk yapıların bulunuyor olmasıdır.

Hasselt

Burası yaya dostu olan bir şehir. Bu nedenle yürümeyi sevenler için çok güzel bir yer diyebiliriz. Şehirde yürürken antik binalar size eşlik edecek. Restoranlar ve barlar gezerken dinlenmenize eşlik edecek.

Belçika’nın neresine giderseniz gidin her yerinin ayrı bir güzellik ve ayrı bir tarih dolu olduğunu söyleyelim. İlk kez gidecekseniz kendinize daha fazla zaman ayırmayı unutmayın. Bizim ülkemizden hem kültürel hem de doğa olarak adını hiç unutturmayacak. Eğer daha önce bu ülkeye gelmemişseniz o zaman kaybedeceğiniz çok şey olmuş demektir. En kısa süre içinde Belçika’ya gelmenizi tavsiye ediyoruz. Hatta buraya gitmeye karar verdiğinizde vize almanız gerekeceğinden dolayı bir başka makalemiz olan Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Bu sayede süreç hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir