1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Zanzibar Gezi Rehberi – Zanzibar Seyahat Rehberi

Beyaz kumları ve palmiye ağaçları arasında tropikal bir gezi isteyenlerin tercih olan Zanbibar hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu makalemizde bulunabilirsiniz.

0

Zanzibar, Afrika’da bulunan bir ada. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği bu adaya geldiğinizde hiç sıkılmadan zamanınızı çok güzel geçirebilirsiniz. Bir kez gidip gördüğünüzde daha fazla gitmek isteyeceğiniz bu ülke bizim ülkemize tam 5500 kilometre uzakta bulunuyor.

Beyaz kumları ve palmiye ağaçları arasında tropikal bir gezi isteyenlerin tercih olan Zanbibar hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu makalemizde bulunabilirsiniz.

Makalemize başlamadan önce şunu da belirtmek istiyorum ki bu ülkeye gitmek için sadece uçak bileti yetmiyor. Aynı zamanda vize lazım bunun için bize başvurusu yaparak vizenizi de almanız gerekiyor.

Zanzibar Vizesi Nasıl Alınır?

Zanzibar’a gitmek için öncelikli olarak vizenizi almanız ve bunun içinde gerek kendiniz gerekse vize danışmanlık şirketlerini devreye almanız gerekiyor. Zanzibar’a gitmek için vize almak işin formalite kısmı ama paranız varsa korkacağınız hiçbir şey yoktur. Vize ücretinizi ödedikten hemen sonra pasaportunuza vizenizi yapıştırarak veriyorlar.

vizelazim.com 32

Zanzibar Nasıl Bir Yer?

Zanzibar’a uçakla gittiğinizde havaalanına indikten hemen sonra araç kiralama imkanına sahipsiniz. Kiralayacağınız aracınızla otelinize geçiş yapıyorsunuz. Şunu da söyleyebiliriz ki burası aslında güzel bir ülke olsa da fakirlikle dolu. Yolda yürürken ya da arabanızla geçerken kerpiçten yapılmış evleri görebiliyorsunuz. Kısacası bu kadar turistik bir ada olmasına karşın öyle yoksul insanlar var ki onlar işlerine yürüyerek gidiyorlar. Hatta bu yürüme süreleri 2 saati bulanlarda var. Etrafınıza baktığınızda farklı bir coğrafya da sefalet içerisinde yaşayan insanları ve çocukları görüyorsunuz. Çocukların ayaklarında ayakkabıları yok ve kapısız evler tüm hastalıklara davet çıkarıyor. Eminim ki burayı okuduğunuzda girişte bahsettiğimiz ülke ile bu ülke aynı yer mi diye düşünüyorsunuz. Maalesef aynı ülke!

Zanzibar Nasıl Bir Yer?
Zanzibar Nasıl Bir Yer?

Zanzibar’a Hangi Mevsimde Gidilir?

Yaşarken yapacaklar listeniz yoksa Zanzibar’ı ekleyin ve bunu da yeni yıla girerken yapın. Çünkü yeni yıla girerken denizde plajda yalın ayak yeni yılı kutlama imkanı yakalıyorsunuz. Mükemmel ötesi yıldızları bir arada görebileceğiniz ve yeni yıla mutlu girebileceğiniz bir yer. Kısacası zaman belirtecek olursak Aralık’tan Şubat’ın sonuna kadar gidebilirsiniz. İnsanlar burada soğuk, kar ve yağmurla mücadele ederken siz yalın ayak bembeyaz kumlarda denize girip masmavi bir denizin tadını çıkarıyorsunuz. Bu arada şunu da belirtelim Zanzibar’ın Türkiye ile arasında saat farkı yok.

vizelazim.com 34

Zanzibar Gezisi İçin Kaç Gün Gerekli?

Zanzibar’a geldiğinizde sadece burada olacağınızı düşünmeyin. Çünkü buraya gelen insanların büyük bir bölümü Tanzanya ve Kenya’ya safari yapmaya gidiyorlar. Bu safari için en aşağı 2-3 gün gerekiyor. Bunun içinde Zanzibar’a gelip iyice bir dinlendikten sonra kendinizi güzel bir safariye hazırlayabilirsiniz. Basit bir şekilde sonuçlandıracak olursak 1 haftalık süre yeterli ama dahasını da listenize ekleyebilirsiniz.

vizelazim.com 35

Fakir ve yoksulluk içerisinde olan bir ada olsa da geldiğinizde konaklayabileceğiniz çok konforlu otellerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle gittiğimde nerede kalabilirim gibi bir soru işaretini de kafanızdan atmalısınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Zanzibar’a Ulaşım Nasıl?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi adaya gidebilmeniz için uçak biletine ihtiyacınız var. Bunun için hangi şehirde yaşıyorsanız internet üzerinden uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Eskiden buraya gitmek için aktarmalı uçuşlar yapılıyordu ancak artık Türk Hava Yolları ‘da ülkeye doğrudan uçuş yapıyor.

vizelazim.com 36

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir