1. Anasayfa
  2. Avusturya Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Viyana Gezi Rotası 2023

Viyana denildiğinde gezilecek çok fazla yer olması burayı daha cazibe merkezi haline getiriyor. Avusturya’nın başkenti Viyana, ülkemizden havayoluyla 2,5 saatlik mesafede bulunmaktadır.

Viyana Gezi Rotası 2023
Viyana Gezi Rotası 2023
0

Viyana denildiğinde gezilecek çok fazla yer olması burayı daha cazibe merkezi haline getiriyor. Avusturya’nın başkenti Viyana, ülkemizden havayoluyla 2,5 saatlik mesafede bulunmaktadır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü şehirde 4 mevsimi yaşamak mümkün. Yazın sıcak kışların ise soğuk geçtiği Viyana, ülkemizden en çok ziyaret edilen şehirler arasında bulunuyor.

Viyana’ya Ne Zaman Gidilir?

Aralık Mart Ayları

Viyana’nın yazı ve kışı ayrı güzelliğe sahiptir. Aralık ayından Mart ayına kadar geçen sürede şehir ciddi soğuktur, ancak şehrin bembeyaz kar kaplı hali de bir o kadar güzeldir.  Soğuk ve karlı havalarda sokakta yürürken kulaklarınızın buz tuttuğunu anlarsınız, ancak gezerken kafanızı sokabileceğiniz çok sayıda kafenin olması da ayrı bir güzelliktir. Sokakta bu aylarda Chrismas Market’lar var. Bu marketler yeni yılın ruhunu size yansıtıyor. Sokaklarda buz pateni gibi güzel etkinliklerin olduğunu da söyleyebiliriz.

Nisan Ayı

Viyana’da Nisan ayıyla birlikte havalar ısınıyor. Bu dönemlerde şehirde park ve bahçelerde gezmek ve yürümek hatta bisikletle şehri keşfetmek çok eğlencelidir.

Mayıs ve Haziran Ayları

Mayıs ayında ise artık yeni festivaller başlıyor. Açık havada düzenlenen partiler, etkinlikler çılgınca zaman geçirmek için mükemmel bir dönem.  Viyana’da her yıl 3 gün boyunca devam eden Donauinselfest etkinliği sürüyor. Bu dünyada açık hava partisi diye bilinen çok önemli bir etkinlik.

Temmuz ve Ağustos Ayları

Temmuz ve Ağustos ayları Viyana’nın en sıcak aylarıdır. Bu dönemlerde sıcaktan bunaldığınız anda Danube nehri kanalında serinleyebilirsiniz. Bu nehir kenarında çok sayıda kafeler bulunuyor. Burada güzel zamanlar geçirebilirsin.

Eylül Ayı

Eylül ayında şehirde kültürel aktiviteler düzenleniyor. Sizde isterseniz tiyatro, opera gibi faaliyetlere katılabilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Viyana’da Nerede Yemek Yenir?

Kısacası yukarıda da bahsettiğimiz gibi Viyana’ya hangi ayda giderseniz gidin güzel zaman geçirebileceğinizden emin olabilirsiniz.

vizelazim.com 1 1

Viyana’ya Ne Kadar Zaman Ayırmalı?

Aslında Viyana’ya ne kadar süre ayıracağınız birazda sizin ne zaman ve kaç kez gidişinizle yakından alakalı bir durumdur. Eğer daha önce bu şehri görmemişseniz o zaman kısa bir süre ayırmak mümkün değildir. Daha önceden gitmişseniz o zaman daha az zaman ayırabilirsiniz. Genel olarak belirtecek olursak Viyana haftasonu 3 günlük bir süre için gezilebilecek bir şehirdir.

vizelazim.com 2 1

Viyana Gece Kulüpleri

Viyana gece kulüpleri Avrupa’nın sayılı mekânları olmayabilir, ancak bu şehre geldiğinizde bütün gece dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz mekânların sayısı çok fazladır. Sofistike bir iç tasarıma sahip olan bu mekânlarda dünyaca ünlü DJ’lerin gösterileri yapılıyor.

Aşağıda Viyana’ya geldiğinizde görmeniz gereken mekânlardan bazıları bulunuyor.

Flex

İlk kez 1990 yılında açılmış olan Flex Viyana’nın ilk gece kulübüdür. Açıldığı ilk dönemde büyük bir ilgi gören gece kulübü 1995 yılında mekân değiştirerek daha şova yönelik bir yer haline gelmiştir. Bugün metro tünelinde gece hayatının sürdüğü bir yer olmuştur. Mekana girmek için 18 taşını doldurmuş olmanız gerekiyor. AB üyesi değilseniz geçerli bir kimlik kartı ya da pasaportu girişte göstermeniz mümkün.

Volksgarten

Şehrin merkezinde konumlanmış olan Gece kulübünün olağanüstü ses sistemi bulunuyor. Geniş pisti ve renkli atmosferiyle yıllardır bir çok ünlü isim bu mekanda DJ’lik yapıyor. Burasını diğerlerinden daha önemli kılan özelliği ise merkezi konumda olmasıdır. Bunun için gece de istediğiniz saatte dönebiliyorsunuz.

Praterdome

Praterdome, Avusturya’nın en büyük gece kulübünden birisi oluyor.  Gece kulübü içerisinde iki farklı bölüm bulunuyor. Işık gösterileri ve kocaman bir dans pisti ile görsel güzellikleri konuklarına sunuyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir