1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Türk Parasının Değerli Olduğu Ülkeler Nereler?

Aşağıda bahsedeceğimiz bu ülkeler cazip olarak görülmüyor olsa da aslında gezip görebileceğiniz çok güzel yerlerinin olduğunun altını çizelim.

Türk Parasının Değerli Olduğu Ülkeler Nereler?
Türk Parasının Değerli Olduğu Ülkeler Neresi?
0

Sürekli artan enflasyon sonrasında Türk parasında önemli bir değer kaybı yaşandı. Doğal olarak yabancı bir ülkeye gittiğinizde elinizdeki paranın pul olması ise harcayacağınız miktarın daha fazla olmasına imkan sağlıyor. Bu makalemizde biz de buradan yola çıkarak yaz tatilini daha uygun fiyata geçirmek ve elindeki parayla daha eğlenceli tatil yapabilmek isteyenler için Türk parasının değerli olduğu ülkeler neresi? Belirtelim istedik.

Aşağıda bahsedeceğimiz bu ülkeler bir Avrupa ülkesi olarak görülmüyor olsa da aslında gezip görebileceğiniz çok güzel yerlerinin olduğunun altını çizelim. Bu yaz kendinize farklı, eğlenceli ve uzun bir tatil armağan etmek istiyorsanız önerilerimizi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Türk Parasının Değerli Olduğu Ülkeler Neresi?

Hangi Ülkelerde Tatil Daha Ekonomik

Sırbistan

Türk parasının değerli olduğu ülkelerden bir tanesi de Sırbistan’dır. Balkan ülkelerinin Türkler için önemli olduğunu biliyoruz, ancak bunlardan bir tanesi de vizesiz gidilebiliyor olmasıdır. Sırbistan’ın başkenti Belgrad ve modern yapısıyla birlikte tam bir kültür mozaiği. Diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun fiyatları bulabileceğiniz ülkeyi gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Arnavutluk

Arnavutluk, tarihi açıdan önemli bir ülkedir. Açıkhava müzesi tadında olan bu ülke köklü tarihiyle dikkat çekiyor.

Ukrayna

Kültürel özelliğiyle ön plana çıkmış olan Ukrayna, pasaporta bile ihtiyacınız olmadan gezebileceğiniz ülkeler arasında bulunuyor. Meydanları, parkları ve yapılarıyla görülmeye değer olan ülkeyi keşfetmeye doyamayacaksınız.

Türk Parasının Değerli Olduğu Ülkeler Neresi?

Makedonya

Makedonya, Türkiye’den gidenlerin en çok tercih ettiği Balkan ülkesidir. Birçok güzelliği ve özelliği ile ön plana çıkmış olan ülkeye vizesiz girmek mümkün. Makedonya’nın bizim için önemli olan tarafı ise Türk kültürüne yakın olmasıdır. Destinasyon, konaklama ve alışveriş fırsatlarının olduğu ülkenin başkenti Üsküp’tür.

Belarus

Belarus’a İstanbul’dan doğrudan uçakla gidebiliyorsunuz. Keyif dolu bir tatil geçirmek istediğinizde zengin kültüre sahip olan Belarus’u mutlaka görmelisiniz. Ülke alışveriş, yeme ve içme gibi seçeneklerde oldukça ekonomik. Bolca konaklama alternatiflerinizin olduğu ülkede uzun süre zaman geçirebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Çalışmayan Kişilere Vize Çıkar mı?

Endonezya

Asya harikası Endonezya, hem doğası hem de kültürüyle tarifsiz bir zenginliğe sahip. 300 farklı dilin konuşulduğu bu ülkede Müslüman, Hristiyan, Budist ve Hinduizm inançlarına sahip kişiler bir arada yaşıyor. Birbirinden farklı kültürlere sahip toplulukların oluşturduğu kültür zenginliği ise ülkenin en renkli halini ortaya koyuyor. Endonezya’nın en popüler yerleri arasında Bali, Yogyakarta, Lombok Adası, Flores Adası, Tanung Puting Ulusal Parkı ve Raja Ambat’ı sayabiliriz. Dalış severler, romantik ve tropik bir seyahat hayali kuranlar, yeni yerler keşfetmeyi sevenler için sunduğu ekonomik koşulları ile Endonezya oldukça çekici bir nokta.

Türk Parasının Değerli Olduğu Ülkeler Neresi?

Gürcistan

Gürcistan, Türk vatandaşlarının kimliklerini göstererek girebilecekleri ülkeler arasında bulunuyor. Turizm açısından oldukça önemli olan bu ülke,  aynı zamanda ekonomik tatil yapmak isteyenler içinde doğru tercih olacaktır.

Vietnam

Vietnam, denildiğinde Amerikan filmleri akla geliyor. Genellikle kötü bir imaja sahip olan ülke aslında mistik kültürü merak edenler için oldukça eğlenceli bir yer. Doğal güzellikleri bulunan ve ekonomik tatil imkanları olan Vietnam, doğanın en güzel renklerini sunuyor.

Filipinler

Filipinler el değmemiş topraklara sahip bir ülke. Hem uygun tatil hem de romantik zamanlar yaşamak isteyenler için tavsiye edilebilir.

Laos

Laos, Güneydoğu Asya ülkeleri arasında bulunuyor. Konfor alanınızda dışarı çıkmayı göz almanız halinde sevebileceğiniz bir ülke. Ulaşım güç fakat ekonomik olmasından dolayı hoşunuza gidecek. Farklı manzaralar, doğal güzellikler ve dağlarla macera severler için önemli bir yer diyebiliriz.

Tayland

Tayland, uzak doğunun en fazla ziyaretçisi olan ülkelerinden bir tanesidir. Türkiye’yle vize anlaması bulunan ülkeye doğrudan gidebiliyorsunuz. Görkemli dağlar, muhteşem tapınaklar ve eğlence dolu yaşamıyla insanların ilgisini çeken Tayland, denize girmek isteyenler içinde güzel adalara sahip. Ülkede gezebileceğiniz çok fazla yer var. Başkenti Bangkok olan Tayland, farklı kültürlerle tanışabilme ve görebilme imkanı sağlayan önemli bir ülke.

İlginizi Çekebilir
Güney Afrika Gezi Rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir