1. Anasayfa
  2. Malezya Rehberi

Malezya Eğitim Rehberi – Malezya’da Okumak

Malezya Eğitim Rehberi – Malezya’da Okumak
0

Malezya eğitim rehberi sayesinde Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkede farklı eğitim programlarına katılmak mümkün hale gelir. Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler Malezya’nın şehirlerinde programlara dahil olabilirsin. Yurtdışında eğitim almak akademik olarak ilerleme sağlasa da aynı zamanda farklı kültürlerden insanlar ile tanışıp, yabancı dilin ilerlemesine yardımcı olan bir konudur.

Malezya’da Dil Okuluna Gitmek

Malezya ülke sınırları içerisinde Çinli, Hint, Malay ve farklı etnik kökenlere sahip topluluklar yaşar. Ülkenin resmi dili Malayca olsa da halkın büyük bir çoğunluğu sorunsuz şekilde İngilizce konuşabiliyor. Aynı zamanda ülkede geçerli olan dillerden biri de Arapçadır. Yabancı dilini geliştirmek isteyen ve aynı zamanda farklı kültürlerin insanları tanımak isteyen kişiler Malezya eğitim rehberi aracılığı ile dil okullarını araştırmaya başlayabilir. Yabancı dilini Asya’da bir ülkede geliştirmek ile Türkiye sınırları içerisinde geliştirmek arasında oldukça büyük farklar bulunur.

Bolca pratik yapma imkanı sunulması kişilerin daha hızlı şekilde gelişme kaydetmişsin sağlar. Ülkenin ana dili dışında farklı diller konuşulması da gelişim açısından oldukça önemlidir. Malezya’da farklı kökenlerden gelen insanlar bulunması ülkenin farklı kültürleri bir arada bulundurmasını sağlar. Burada dil okuluna gitmek kişiler için farklı deneyimler yaşama imkanı sunar. Dil okulları uzun dönem ya da kısa dönem şeklinde tercih edilebilir.

Malezya’da Lise Okumak

Malezya eğitim rehberi kapsamında bulunan lise eğitimi, varda ülkenin eğitim açısından değişiklikler yaşaması ile lise eğitimlerinde de standartlar oldukça yükselmiştir. Malezya eğitim sistemi incelendiği zaman 6 + 3 + 2 + 2 şeklinde bir tablo ile karşılaşılır. Altı yıllık ilköğretim, üç yıllık ilk ikincil eğitim, iki yıllık ikinci ikincil eğitim ve son olarak iki sene üniversite öncesi ileri ikinci kademe adı verilen bir sistemdir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Malezya Gezi Rehberi Malezya'da Ne Yapılır?

APU

Dünya genelinde bulunan Müslüman ülkeler arasında, eğitime önem veren sayılı ülkelerden biridir. Eğitim dilleri Malayca, Çince, İngilizce ve Tamilce şeklinde görülebilir. Malezya eğitime önem veren ve mevcut sistemin kalkınması için çaba gösteren bir devlete sahiptir. Öğrencilerin, eğitimden geri kalmadan her şeye eksiksiz ulaşması için çalışmalar gösterir.

Malezya’da Nasıl Üniversite Okunur?

Malezya eğitim rehberi kapsamında bulunan üniversite okumak oldukça iyi görünüyor. Ülkede İngilizcenin yaygın şekilde kullanılması nedeni ile ülkenin ikinci dili haline gelmiştir. Arapça ve Çince de ülkede geçerli sayılan diller arasında yer alır. Malayca adı verilen İngilizce, Tamil ve Mandarin dillerinin karışımı şeklindedir. Farklı kültürleri barındıran bir Asya ülkesi olması ile dikkat çeken Malezya eğitim konusunda kendini oldukça geliştirmiştir. Gelişmekte olan bir ülke olmasıyla çeşitli konularda çıkmaya başlamıştır. Ülke ekonomisinin en önemli kaynağı teknolojidir. Teknolojinin bu kadar ön planda olması ülkede bulunan üniversitelere yazdırmıştır. Ülkenin prestijli üniversiteleri nde bulunan alanlar oldukça iddialıdır. Mühendislik, optik ekipman, tarım ve medikal teknoloji alanlarında oldukça ilerlemiş durumda olan bir ülkedir.

Malezya’da Yüksek Lisans Yapmak

Malezya eğitim rehberi son eğitim programı ise yüksek lisanstır. Ülkede bulunan gelişmiş üniversitelerde akademik kariyerini bir üst seviyeye taşımak isteyen kişiler başvurularını yapabilir. Dünya üniversite sıralamasında üst sıralarda yer alan üniversitelere sahip bir ülkedir. Tüm dünyada tanınırlığı olan üniversitelerin eğitim programlarından başarı göstererek prestijli diplomalara sahip olmak öğrenciler için oldukça caziptir. Eğitim ve profesyonel alanlarda İngilizce ödülü büyük oranda konuşulur. Üniversitelerde dersler İngilizce şeklinde devam eder. Malezya’da eğitim süreleri bölümlere göre değişiklik gösterir. Yüksek lisans genellikle bir ile iki sene arasında tamamlanır. Üniversiteye başvuru yapacak kişiler belli birinci de seviyesine sahip olmalıdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir