1. Anasayfa
  2. Asya Rehberi

Malezya Gezi Rehberi Malezya’da Ne Yapılır?

Malezya Gezi Rehberi Malezya’da Ne Yapılır?
0

Malezya gezi rehberi ile Asya’nın en dikkat çekici ülkelerinden birisine yolculuk yapabilirsiniz. Güneydoğu Asya’da bulunan ve pek çok noktadan ziyaretçi çeken ülke özellikle egzotik coğrafyasıyla da dikkat çekiyor. Doğal güzellikleri, plajları ve kültürel alanları ile birlikte Malezya’dan büyük keyif alabilirsiniz.

Petronas İkiz Kuleleri

Malezya gezi rehberi için ilk görülmesi gereken yerlerden olan bu kuleler devasa büyüklükleri ile sizi karşılıyor. Cam ve çelikten yapılan bu kuleler tam 88 kata sahipler ve 452 metre yükseklikteler. Kulelerde sadece ofisler yer almıyor. Ziyaretçiler için gezme alanları, restoran ve kafeler de yer alıyor.

Langkawi kumsalları

Doğa tatilini seviyorsanız Malezya’da pek çok noktada doğal güzellikleri keşfetme şansınız bulunuyor. Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Langkawi’de yer alan kumsallar sarı renkleri ile deniz tatilini çok daha keyifli kılıyor. Dilerseniz kumsal boyunca saatlerce yürüyebilir, dilerseniz masmavi sulara girerek rahatlayabilirsiniz.

Cameron Highlands

Malezya gezi rehberi için adeta bir tablodan çıkmış gibi görünen bu bölge yüksek dağları, yağmur ormanları ve çay bahçeleri ile gerçekten farklı bir deneyim yaşamanıza olanak veriyor. Özellikle doğa tutkunları tarafından mutlaka görülmesi gereken bir yer olan bölgede tropik ısı değerlerini de rahatça hissedebiliyorsunuz. Bu yüzden ani hava değişimlerine ve bir anda başlayan yağmurlara da hazırlıklı olmalısınız.

6eea6d20d9c721ffacb11dc0b827580d

Batu Mağaraları

Başkente yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta bulunan bu mağaralar esasında Hinduların ibadet merkezi olarak kabul görüyor. Yer seviyesinden yaklaşık olarak yüz metre yükseklikte olan mağaralar doğal görünümleri ile birlikte dikkat çekiyor. 400 milyon yıla dayanan kireç taşı kayalıkları da zamana karşı koyarak gerçekten eşsiz bir görünüm oluşturuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  İsrail Eğitim Rehberi   - İsrail’de Okumak

George Town

Penang Adası’nın kuzeydoğusunda yer alan bu bölge özellikle Malezya’nın sömürge dönemine dair işaretler taşıdığı için tarihsel bir gezi planlayanlara hitap etmeyi başarıyor. Bölgede özellikle Çinli, Malay ve Hint nüfusu da oldukça fazla durumda. Ana karaya yaklaşık olarak 14 km uzunluğunda bir köprüyle bağlı olan şehirde Oyuncak Müzesi gibi müzeleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Aynı zamanda ülkenin en büyük Budist tapınağı olan Kek Lok Si de yine bu bölgede yer alıyor. Yerleşim merkezinde ise çok sayıda gökdelen bulabilirsiniz.

Taman Negara

Adeta kartpostallardan çıkmış görüntüler görebileceğiniz bu ulusal park, 130 milyon yıllık yağmur ormanlarına ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden de etrafta bolca yeşil görebiliyorsunuz. Özellikle yağmur ormanlarında yürüyüş yapmaktan, kamp, vahşi yaşam gözlemleri gibi etkinlikleri seviyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği parkta, dilerseniz rehber eşliğinde de gezinizi düzenleyebilirsiniz.

Kinabalu Dağı

4 bin metre yüksekliği ile Malezya gezi rehberi programınız için yer ayırmanız gereken alanlardan olan bu özel dağ, UNESCO Dünya Mirası listesinde de kendisine yer bulmayı başarıyor. Dağda isterseniz yürüyüşler yapabilir, dilerseniz tırmanabilir isterseniz de çok çeşitli hayvan türlerini gözlemleyebilirsiniz. Harika botanik ve biyolojik tür çeşitliliğine sahip olan bu dağ, aynı zamanda sakinleşmek isteyenlere de hitap etmeyi başarıyor.

Malaysia 1

Malezya’da Ulaşım

Malezya’yı dolaşırken farklı ulaşım araçlarını kullanmanız gerekebilir. Ülkenin çoğunluğunda karayolu bağlantısı vardır. Bunun yanında demiryolu ağı da gelişmiştir. Ayrıca su yoluyla iletişim de ülkede önemli bir yer tutmaktadır. Sık ormanlar ile kırsal kesim kaplı olduğundan bu bölgelere ulaşım için bisiklet veya motosiklet kiralama gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir