1. Anasayfa
  2. Fransa Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Fransa’da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?

Fransa'da birden fazla bölgeyi ve önemli noktaları kapsayan bir tatil için çoğu gezgin yaklaşık 10 gün geçirmeyi planlamalıdır. Bu size birkaç farklı bölgeyi tren, uçak veya karayolu yolculuğu ile rahat bir tempoda keşfetmeniz için yeterli zaman sağlar.

Fransa’da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?
Fransa'da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?
0

İki bölgeyi ve Paris’i kapsayan sağlam bir Fransa seyahat programı için 10 günlük bir gezi harika bir seçimdir. Daha az zamanda, çok yönlü bir seyahat, özellikle de Paris’te daha fazla ülkeyi görmek için zaman ayırmaya istekliyseniz, ideal olandır.

Fransa Gezinizi Planlama

Fransa’da birden fazla bölgeyi ve önemli noktaları kapsayan bir tatil için çoğu gezgin yaklaşık 10 gün geçirmeyi planlamalıdır. Bu size birkaç farklı bölgeyi tren, uçak veya karayolu yolculuğu ile rahat bir tempoda keşfetmeniz için yeterli zaman sağlar.

10 gün içinde, Paris’in önemli noktalarını keşfetmek için birkaç gün ayırabilir, aynı zamanda Provençal köylerini, Marsilya ve Calanques Ulusal Parkı’ndaki duraklarla Akdeniz kıyılarını veya güneşli Fransız Rivierası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Fransa'da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?
Fransa’da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?

5 ila 6 Günde Fransa

Fransız Rivierası’na 5 günlük bir gezi sırasında ortaçağdan kalma tepe kasabası Saint Paul de Vence’yi görmelisiniz. Fazladan birkaç gün eklemek, size daha küçük şehirleri ve kenar mahallelerini keşfetmek için biraz daha nefes alma alanı sağlar.

Fransa'da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?
Fransa’da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?

7 ila 8 Günde Fransa

Bir hafta, Fransa’ya gelen ziyaretçiler için ortak bir süredir ve ülkeyi daha iyi anlamak için bir veya iki farklı bölgeyi keşfedebilirsiniz.  

Bir haftaya sahip olmak, geziyi temiz bir şekilde Paris ve Güney Fransa seyahat programı gibi iki gecelik varış noktasına ayırmanıza da olanak tanır., Seine Nehri boyunca yelken açacağınız Paris’e uçun, Versailles’da sıra beklemeyin ve macerayı tamamlamak için Eyfel Kulesi’nin zirvesine çıkın.

Fransa'da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?
Fransa’da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?

9 ila 12 Günde Fransa

Bir haftadan biraz daha fazla zamanınız var mı? Bu zaman diliminde farklı gezgin türleri için birkaç iyi seçenek var. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Belçika’da Görülüp Gezilmesi Gereken Yerler

Avrupa’nın en büyük kanyonu olan güney Fransa’daki Gorges du Verdon çevresinde kalp atışlarınızı hızlandıran eğlence ve macera sunuyor. Dokuz gün boyunca Verdon Nehri’nde akarsu raftingi yaparak, kanyonun kenarında yürüyüş, Lac de Sainte-Croix yakınında kürek çekecek ve Moustiers Sainte Marie’deki bir eko-orman evinde kalırken Via Cordata’ya tırmanacaksınız.

Fransa'da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?
Fransa’da Kaç Gün Geçirmek Gerekir?

2 Haftada Fransa

Fransa’da geçirmek için bu kadar çok zamana sahip olmak bir zevktir. İşte iki haftanızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacak bazı seyahat planı fikirleri.

Normandiya, Brittany ve Loire Vadisi’ne yapılan destansı gezi, güzel bir serbest zaman ve rehberli turlar karışımıyla Fransa’nın üç sevilen bölgesini dolaşabilirsiniz.

Bir başka harika yol gezisi seçeneği, Batı Fransa’dan geçen bu güzergâhtır. İki hafta boyunca, Paris, Normandiya ve Bordeaux’nun yanı sıra Dordogne bölgesinde, özellikle küçük Sarlat la Canéda kasabasında kaliteli zaman geçireceksiniz. Bal rengi binalar, ara sokaklar ve gizli meydanlardan oluşan bu pitoresk karmaşa, bölgenin en iyi korunmuş Orta Çağ mimarisine sahiptir ve film yönetmenlerinin gözde mekanı olan Vézère Vadisi’ni keşfetmek için popüler bir başlangıç ​​noktasıdır

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir