1. Anasayfa
  2. Hollanda Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Hollanda Gezi Rehberi

Haziran'dan Eylül'e bolca güneş ışığı görülür ve ziyaret etmek için popüler bir zamandır. Kasım'dan Mart'a kadar hava çok daha soğuktur ve Ocak ayı civarında günler oldukça kısa olabilir. Kasım sonu, Aralık ayı, ülkenin her yerinde Noel Pazarları ve festivallerin düzenlendiği festival sezonu nedeniyle yine popüler bir zamandır.

Hollanda Gezi Rehberi
Hollanda Gezi Rehberi
0

Başkenti Amsterdam olan Hollanda’nın resmi dili Felemenkçedir. Para birimi Euro olan ülke, dünyanın en düz topraklarına sahiptir. Ülkenin beşte biri deniz seviyesinin altında bulunur. Kanallarla ve nehirlerle kesişen Hollanda’da her yer sudur.

Hollanda’nın tüm yıl boyunca cazibesi vardır ve ziyaretinizi zevk almak istediğiniz aktivite türlerine göre planlamalısınız.

Haziran’dan Eylül’e bolca güneş ışığı görülür ve ziyaret etmek için popüler bir zamandır. Kasım’dan Mart’a kadar hava çok daha soğuktur ve Ocak ayı civarında günler oldukça kısa olabilir. Kasım sonu, Aralık ayı, ülkenin her yerinde Noel Pazarları ve festivallerin düzenlendiği festival sezonu nedeniyle yine popüler bir zamandır.

Çevredeki Avrupa ülkelerinden Hollanda’ya otobüs veya trenle gitmek basit, hızlı ve ucuzdur. Hollanda ayrıca tüm Avrupa ve Birleşik Krallık’tan ve ABD, Orta Doğu ve Asya’nın bazı bölgelerinden Amsterdam’a gelen uçuşlarla hava bağlantılarına sahiptir. Londra’dan Amsterdam’a uçuş bir saatten biraz fazla sürer ve New York’tan Amsterdam’a uçuş yaklaşık yedi saat sürer.

Hollanda küçük bir ülkedir, bu yüzden dolaşmak oldukça basit ve ucuzdur. Avrupa’nın mükemmel tren ağı, Hollanda’yı dolaşmanın ve diğer Avrupa ülkelerine gidip gelmenin seyahat etmenin en hızlı ve uygun yoludur.

Hollanda küçük bir ülke olduğundan, kendi başınıza aracınızla gezinmek kolaydır. Otoyollar mükemmel ve yoğun saatlerde büyük şehirler dışında neredeyse hiç trafik sorunları yoktur.

Hollanda’daki yollar bakımlıdır ve yön tabelaları iyi olduğu için gezinmesi kolaydır. Kış aylarında hava koşullarının hızla değişebileceğini unutmayın.

vizelazim.com 25

Hollanda’da Nerede Kalınır?

Konaklama söz konusu olduğunda Hollanda herkese hitap eder. Bulacağınız konaklama türlerinden bazıları:

Kamp: Tüm büyük şehirlerin, merkeze iyi ulaşım bağlantıları olan, şehrin dış mahallelerinde kamp alanları vardır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  İrlanda Gezi Rehberi

Pansiyonlar: Hollanda’nın büyük şehirlerinde bol miktarda ve diğer birçok yerde pansiyon bulabilirsiniz.

Pansiyonlar: Pansiyonlar gibi küçük aile işletmesi tarzındaki konaklama yerleri ülkenin her yerinde büyük şehirlerde, küçük kasabalarda ve popüler kırsal yerlerde bulunabilir. Konaklama basit ama rahattır.

Oteller ve Apartlar:  Ülke çapındaki şehirlerde hem otel markalarını hem de apartları bolca bulacaksınız.  

Lüks Hoteller ve Resorts Oteller: Hollanda, biraz lüksü sevenler için 5 yıldızlı otellere de sahiptir. Ülkede güzel manzarayı tercih etmiş pek çok lüks otel bulunuyor.

vizelazim.com 26

Hollanda’da Ne Yenir?

Hollanda, her bütçeye ve damak zevkine uygun çeşitli yemek seçeneklerine sahiptir. Ülkenin uluslararası nüfusu nedeniyle farklı yemeklerin sunulduğu çeşitli restoran ve kafeler bulacaksınız.

Süpermarketler: Paradan daha fazla tasarruf etmek istiyorsanız ülkede birçok market bulabilme imkanına sahipsiniz. Alışverişlerinizi buralardan yapabilirsiniz.

Fast Food:  Zincir fast food mağazaları, ülkenin tüm büyük merkezlerinde ve otoyollarda da bulunmaktadır. Ucuz ve lezzetli bir fast food yemeği arıyorsanız, yerel halkın nerede olduğuna bakın.

Kafeler:  Kahve, leziz tatlılar ve leziz sandviçler için her yerde kafeler bulacaksınız ve oturarak veya paket servis yapmayı seçebilirsiniz.

Restoranlar: Hollanda’da yerel kaynaklar boldur, bu nedenle restoranlarda servis edilen yiyeceklerin taze olması mümkündür.. Kuzey Denizi’nden toplanan balık ve midye birçok menüde yer alıyor.

Kaliteli Yemek:  Hollanda, kaliteli yemek konusunda hayal kırıklığına uğramayacağınız bir ülkedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir