1. Anasayfa
  2. Asya Rehberi

Güney Kore Eğitim Rehberi  – Güney Kore’de Okumak

Güney Kore Eğitim Rehberi  – Güney Kore’de Okumak
0

Güney Kore eğitim rehberi dünyanın en kaliteli eğitim sistemlerinden birine sahip olan bu ülkede eğitim almak isteyen pek çok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. PISA gibi Birçok uluslararası testte en üst sıralarda yer alan eğitim sistemleri arasında bulunan Güney Kore’de eğitim kalitesinin oldukça yüksek olduğu ve öğrencilerin birçok alanda eğitim aldıkları bilinmektedir. Uluslararası alanda öne çıkmak ve işe girmek isteyenlerin mutlaka tercih etmeleri gereken bir eğitim sistemine sahip olan Güney Kore, her yıl binlerce yabancı öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Güney Kore’de Dil Okuluna Gitme

Dil öğrenmek hemen herkes için araştırılan ve merak edilen bir konu haline gelmiştir. Özellikle yurtdışında öğrenilen dillerin çok daha kalıcı olduğu bilinmekte ve böylelikle yalnızca dil öğrenmek değil birçok farklı deneyim yaşamak da mümkün hale gelmektedir. Bu noktada birçok kişinin Güney Kore’de eğitim almak için dil okullarını tercih ettiğini dile getirmek mümkündür.

Güney Kore eğitim rehberi  sayesinde bu ülkede dil okullarına gidebilir ve yalnızca talep ettiğiniz dilleri talep ettiğiniz seviyede öğrenmeye değil bunun yanı sıra birçok farklı deneyim yaşamayı da mümkün hale getirebilirsiniz.

original0775468805177135DSC 0129

Güney Kore’de Lise Okumak

Güney Kore kendine ait bir çok farklı özelliği ile en sık araştırılan ülkelerden biri olmasının yanı sıra pek çok yabancı öğrencinin yabancı bir ülkede eğitim almak için tercih ettiği ülke olarak bilinmektedir. Baskıcı ve kısmen zor bir eğitim sistemine sahip olan ancak oldukça başarılı olması sebebiyle pek çok kişinin tercihi arasında bulunan bu ülkede lise okumak için öğrencilerin sınava girmesi gerekmektedir. İleri ve ikinci eğitim olarak anılmakta olan lise eğitiminin sınavını geçmeleri durumunda öğrenciler bölgelerindeki bir okula yerleştirilmektedir. Bu noktada Güney Kore’de lise okumak istiyorsanız ve lise eğitiminizi mesleki eğitim üzerine gerçekleştirmek istiyorsanız talep ettiğiniz herhangi bir bölgeyi seçmenizde mümkün olmaktadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Malezya Gezi Rehberi Malezya'da Ne Yapılır?

Güney Kore’de Nasıl Üniversite Okunur?

Güney Kore eğitim rehberi ile bu ülkede üniversite eğitimi almak da mümkündür. CSAT adı verilen bir yeterlilik sınavı ile üniversitelerde eğitim almanın mümkün olduğu bu ülke her yıl Kasım ayında yapılmaktadır. Öğrencilerin aldıkları puan ile 3 farklı yükseköğretim kurumuna başvurabildikleri bu sınav ülke çapında oldukça önemli bir yere sahiptir. Öyle ki sınav öncesinde ulaşım kolaylığı için otobüs seferlerinin arttırıldığı ve trafiğin belirli saatler arasında gerçekleştiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra üniversiteye giriş sınavının beraberinde lise ortalaması ve okul dışı aktiviteler gibi birçok farklı etkende üniversite tarafından öğrencilerden talep edilmektedir.

Güney Kore’de Yüksek Lisans Yapmak

Güney Kore eğitim rehberi ile bu ülkede yüksek lisans yapmakta mümkündür. Yüksek Lisans ülkede genellikle mart ayında başlamakta ve pek çok okul Mart ve Eylül aylarında 2 kez başvuru almaktadır. Güney Kore’de yoğun yüksek lisans eğitiminin genellikle 2 ila 3 yıl sürdüğü ve her dönemin 16 haftadan oluştuğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra uluslararası öğrenciler için başvuru tarihlerini değişkenlik gösterdiğini dile getirmekte mümkündür.

Yüksek kaliteye sahip eğitim sistemi ve kültür çeşitliliği ile dikkat çeken Güney Kore’de, Güney Kore eğitim rehberi ile yüksek lisans yapmak istiyorsanız tercih ettiğiniz üniversitenin internet sitesinden online olarak iletişime geçebilirsiniz. Ardından e posta yoluyla gerekli belgeleri gönderebilir ve tarihler konusunda bilgi alarak yüksek lisans başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada üniversitelerin başvuru tarihlerini kontrol etmek ve kendinize en uygun yüksek lisans programını seçmek oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra birden fazla üniversiteye başvurabilmenizin de mümkün olduğu bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir